Close
2017. október
H K S C P S V
« szept    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Balog Zoltán: versenyképes és minőségi oktatásra van szükség

Balog Zoltán: versenyképes és minőségi oktatásra van szükség
 

Azt várjuk el magunktól, hogy a magyar oktatás versenyképes és minőségi legyen, és a hazaszeretetre neveljen – jelentette ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a pedagógusnap alkalmából tartott ünnepi beszédében Budapesten, 2015. június 4-én.

Beszédében Balog Zoltán elmondta, hogy a szülők, a közvélemény és a diákok is egyre többet várnak a magyar oktatástól. Többet, mert kiművelt emberfő nélkül egy ország nem tud sikeres lenni, és mert azok maradnak talpon, akiknél az oktatás és a nevelés középpontban van. A tárcavezető kifejtette: a kormányzat azt várja önmagától, hogy a magyar oktatás versenyképes legyen, minőségi és a hazaszeretetre neveljen. Mindennek eléréséhez szükséges a szakmai kontroll, a hatékony oktatásszervezés és az, hogy minél korábban el kell kezdeni az oktatást és a nevelést.

Az emberi erőforrások minisztere szerint a pedagógusi hivatásnak egyre inkább presztízse van újra, amely a kormány intézkedéseinek is köszönhető. Példaként említette az életpályát és a Klebelsberg-ösztöndíjat. Elmondta: 2013-tól plusz 200 milliárd forintot költöttek a pedagógusok bérfejlesztésére, ami idén szeptembertől folytatódik, ugyanis a pedagógus 2 kategóriában lévők fizetése 8, míg a mesterpedagógusok bére 30%-kal nő.

“A pedagógusnap lényege, hogy elismerjük a minőségi munkát. Akik ma díjat kapnak, azoknál a szakmai és az emberi minőség összekapcsolódik” – zárta beszédét Balog Zoltán.

Az eseményen köszöntötte a díjazottakat Czunyiné dr. Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár, de jelen volt Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár is.

Kiemelkedő oktató-nevelő munkája, életpályája, a pedagógus élethivatás melletti elkötelezettsége elismeréseként Eötvös József-díjban részesült:

Dr. Fejérdy Pál, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar, Fogpótlástani Klinika egyetemi tanára,

Lányiné dr. Engelmayer Ágnes, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar címzetes egyetemi tanára,

Prof. Dr. Rosta István, a Kaposvári Egyetem professzor emeritusa, egyetemi tanára,

Prof. Dr. Dobróka Mihály, a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Kar Geofizikai és Térinformatikai Intézet egyetemi tanára,

Ember Csaba, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezető tanára,

Hegyiné Mladoniczki Éva, a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója,

Dr. Kálmán Attila, a Tatai Református Gimnázium címzetes igazgatója,

Pomothy Györgyné, a Budapest XXI. Kerületi Népművészeti-kézműves és Szivárvány Óvodák óvodavezetője.

 

A felsőoktatás területén kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájáért, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenységéért Szent-Györgyi Albert-díjban részesült:

Prof. Dr. Bárdos György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet egyetemi tanára,

Dr. Gyimóthy Tibor, a Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Informatikai Tanszékcsoport Szoftverfejlesztés Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára,

Györffy Miklós, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar irodalomtörténésze, professor emeritusa

Dr. Kadocsa György, az Óbudai Egyetem egyetemi docense,

Dr. Komáromi Gabriella, a Kaposvári Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára,

Dr. Körtesi Péter Zsombor, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar egyetemi docense,

Dr. Krisztin Tibor, a Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Bolyai Intézet tanszékvezető egyetemi tanára,

Dr. Kullmann Lajos, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar professor emeritusa,

Dr. Molnár Dénes, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi tanára,

Dr. Móri Tamás Ferenc, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Matematikai Intézet egyetemi docense,

Dr. Prohászka Zoltán, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, III. sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára,

Dr. Stépán Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Műszaki Mechanikai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára,

Prof. Dr. Szigeti Jenő, a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar egyetemi tanára,

Prof. Dr. Blutman László, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar, Nemzetközi Jogi és Európa-jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára,

Prof. Dr. Görgényi Ilona, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézetének egyetemi tanára,

Prof. Dr. J. Nagy László, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Történeti Intézet, Újkori Egyetemes Történeti és Mediterrán Tanulmányok Tanszék egyetemi tanára.

 

Kiemelkedő hatású oktatási-nevelési-gyógypedagógiai munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült:

Ambrusné Prof. Dr. Kéri Katalin, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Neveléstudományi Intézet Nevelés és Oktatáselméleti Tanszék egyetemi tanára,

Babai Zsófia, a Nyugat-magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar adjunktusa,

Dr. Bajnóczy Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék egyetemi docense,

Balázs István, a Kaposvári Egyetem főiskolai docense,

Bánki Veronika, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar Ének-zenei Tanszék nyugalmazott főiskolai docense,

Dr. Bihari Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Energetikai Gépek és Rendszerek Tanszék egyetemi docense,

Boóczné Dr. Barna Katalin, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense,

Dr. Gombocz János, a Testnevelési Egyetem professor emeritusa,

Dr. Gunda András, a Testnevelési Egyetem egyetemi adjunktusa,

Győriné dr. Stefanik Krisztina, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar egyetemi adjunktusa, dékánhelyettese,

Heimann Lászlóné, az Eötvös Loránd Tudományegyetem  Pedagógiai és Pszichológiai Karának nyugalmazott főiskolai docense,

Dr. Iker János Nándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ főigazgatója,

Kovács Józsefné, az Óbudai Egyetem, Alba Regia Egyetemi Központ nyugalmazott mestertanára,

Dr. Kovács Zoltán, a Nyíregyházi Főiskola oktatási rektorhelyettese,

Dr. Kovácsné dr. Bakosi Éva, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar dékánja, főiskolai tanára,

Dr. Ludányi Ágnes, az Eszterházy Károly Főiskola, Szociálpedagógiai Tanszék főiskolai tanára,

Dr. Makovényi Ferenc, a Szent István Egyetem tanszékvezető főiskolai tanára,

Dr. Mészáros Ilona, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, Növénytani Tanszék egyetemi docense,

Murvainé Ádám Anetta, a Miskolci Egyetem egyetemi adjunktusa,

Dr. Németh Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Bolyai Intézet egyetemi docense,

Rózsahegyiné dr. Vásárhelyi Éva, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Matematikai Intézet központvezető egyetemi docense,

Dr. Sárvári Éva, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Növényélettani és Molekuláris Növénybiológiai Tanszék egyetemi docense,

Dr. Timár Júlia, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet egyetemi docense,

Dr. Török Ákos, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar, Építőanyagok és Mérnökgeológiai Tanszék egyetemi tanára,

Dr. Vicsi Klára, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Távközlési és Médiainformatikai Tanszék tudományos tanácsadója,

Dr. Vörös Klára, a Kaposvári Egyetem egyetemi docense,

Dr. Bobvos Pál, a Szegedi Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Kar, Agrárjogi és Környezetvédelmi Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi docense,

Balogh Irén, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Nagybajomi Tagintézményének gyógypedagógusa,

Dr. Csák Annamária, a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat IV. Kerületi Tagintézményének pszichológusa,

Dr. Cseriné Andirkó Éva, a Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium középiskolai tanára,

Demarcsek Györgyné, a Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője,

Dombainé Bokor Mária, az Érdi Móra Ferenc Általános Iskola intézményvezetője,

Gáll Andrásné, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium Sályi Tagintézményének gyógypedagógusa,

Hámori Veronika, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetője,

Hegedűs József, a győri Pattantyús-Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskola műszaki tanára,

Dr. Jánossyné dr. Solt Anna Mária, a Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola középiskolai tanára,

Kelemen Sándorné, a Szolnoki Fiumei úti Általános Iskola tanára,

Kóré József, a Ganz Ábrahám és Munkácsy Mihály Szakközépiskola és Szakiskola intézményvezető-helyettese,

Kovács Ilona, a Budapest XIV. kerületi Szent István Gimnázium gimnáziumi tanára,

Munkácsy László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium igazgatója,

Nagy Ferenc Józsefné, a Fényeslitkei Kossuth Lajos Általános Iskola intézményvezetője,

Ocskó Gyula, a Fáy András Közlekedésgépészeti, Műszaki Szakközépiskola mérnöktanára,

Ötvös Zoltán Ernő, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium középiskolai tanára, a Budapest Főváros II. kerületi Polgármesteri Hivatal Művelődési Iroda irodavezetője,

Pap Judit, a Budapest II. kerületi Pedagógiai Intézet igazgatója,

Papházy Éva, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola igazgatója,

Dr. Papp Györgyné, a Kőbányai Szent László Gimnázium matematika tanára,

Dr. Petővári Ákos Béla, a Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola tanára,

Ráczné Váradi Éva, a Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Isola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója,

Rakó József, a Budapest VI. Kerületi Vörösmarty Mihály Általános Iskola igazgatója,

Dr. Stukovszkyné Henk Éva Julianna, a Hild József Általános Iskola tanítónője,

Dr. Szandaváriné Pflum Gizella Teréz, a Bajza Utcai Általános Iskola intézményvezető-helyettese,

Trefánné Bagdi Gizella, a Nyírbátori Református Általános Iskola intézményvezetője,

Vígvári Józsefné, a Somogy Megyei Duráczky József Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet és Kollégium óvodai intézményegység-vezetője,

Virág Györgyné, a Montenuovo Nándor Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium intézményvezetője,

Virágné Nagy Éva, a Budapest XVII. kerületi Szabadság Sugárúti Általános Iskola igazgatóhelyettese,

Dr. Zsilinszky Tibor, az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium nyugalmazott pedagógusa,

Ferencziné Kerezsi Eleonóra, a Dankó Pista Egységes Óvoda-Bölcsőde, Általános Iskola, Szakképző Iskola, Gimnázium, Kollégium általános igazgató-helyettese.

 

Kiemelkedő óvodapedagógiai munkájáért, valamint az óvodapedagógus képzésben végzett tevékenysége elismeréseként Brunszvik Teréz-díjban részesült:

Andróczki Györgyné, a Kincseskert Óvoda óvodapedagógusa,

Baán Károlyné, a Bóbita Körzeti Óvoda óvodapedagógusa,

Baloghné Stadler Irén, a Kőbányai Aprókháza Óvoda óvodavezetője,

Baranyi Katalin, a Szent Istváni Napköziotthonos Óvoda óvodapedagógusa, szakmai Munkaközös ség vezetője,

Bazsó Erzsébet, a Hartyán-Árendás Összevont Óvoda óvodapedagógusa,

Bereczkiné dr. Záluszki Anna, az ELTE Tanító- és Óvónőképző Kar Oktató, adjunktusa,

Böjti Károlyné, Farmos Községi Óvoda címzetes óvodavezetője,

Breznai Erzsébet, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium Ózdi Tagintézményének gyógypedagógus óvónője,

Etelakiné Sarkadi Gabriella, a Terézvárosi önkormányzat Szív Óvoda óvodavezetője,

Feketéné Perge Veronika, a kiskörei ÓV-Lak Óvoda óvodai intézményvezetője,

Hajas Lászlóné, a Budapest XV. kerületi Molnár Viktor Óvoda óvodavezetője,

Hetzmann-né Begala Anna, a Tatabányai Sárbereki Óvoda intézményvezetője,

Horváth Dori Márta, a Zugligeti Óvoda óvodapedagógusa ,óvodavezetője,

Horváthné Nemes Eszter, a Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata Játéksziget Óvoda óvodapedagógusa,gyermekvédelmi felelőse,

Hovánszki Jánosné dr, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar főiskolai tanára,

Huszti Lászlóné, a Lövész Utcai Óvoda óvodavezetője,

Jarasovics Lászlóné, a Sátoraljaújhelyi Hétszínvirág Óvoda Szlovák és Német Nemzetiségi Óvoda, Bölcsőde óvodaigazgatója,

Kiss Sándorné, a Bükkábrányi Napsugár Óvóda és Bölcsőde nyugalmazott intézményvezetője,

Kozák Ferencné, a Kengyel község Napsugár Művészeti Modellóvoda intézményvezetője,

Kreiszl Antalné, a Ligeti Cseperedő Német nemzetiségi Óvoda Szabadság úti Tagóvoda tagóvodavezetője,

Dr. Krusinszki Ferencné, a szerencsi Csalogány Óvoda óvodavezető-helyettese,

Machán János Pálné, a Miskolci Diósgyőri Óvoda Óvodavezetője,

Minyóczki Lászlóné, a Szendrőládi Óvoda óvodavezetője,

Molnárné Bánky Nóra, a Budapest XIV. kerületi Játékszin Óvoda intézményvezetője,

Németh Marcella Jolán, a Kőbányai Gyermekek Háza Óvoda óvodapedagógusa,

Padosné Kiszela Edit, a táplánszentkereszti Hét Kastély Kertje Művészeti Bázis Óvoda nyugalmazott óvodavezetője, óvodai szakértő, a Forrai emlékmúzeum vezetője,

Paksiné Rózsa Éva, a bodajki Zengő Óvoda Egységes Óvoda-Bölcsőde intézményvezető- helyettese,

Podlovics Zoltánné, a Nagyhalászi Református Óvoda óvodavezetője,

Takácsné Ivaskó Ilona, a Csimotai Ringató Waldorf Óvoda nyugalmazott óvodavezetője,

Tavali Gabriella, a Kaposvári Petőfi Sándor Központi Óvoda óvodavezetője,

Tótáné Tóth Éva, a Szolnoki Városi Óvodák Tanügy-igazgatási igazgatóhelyettese,

Tóth János Tiborné, a Nekézsenyi Napraforgó óvoda óvodapedagógusa,

Tóthné Tímár Katalin, a Palotai Vadvirág Óvoda címzetes óvodavezetője,

Vargáné Fehér Erzsébet, a Hajdunánási Óvoda intézményvezető-helyettese,

Zala Mihály Lászlóné, a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat Egyesített Óvoda Varázskarika Tagóvodájának Óvodapedagógusa.

 

A gyermekek harmonikus személyiségformálásában hosszú időn át végzett kiemelkedő pedagógiai munkája elismeréseként Németh László-díjban részesült:

Andóné Hentes Valéria, a Budapest V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium Intézményvezető-helyettese,

Árendás Rozália, a Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola tanítója, munkaközösség-vezetője,

Bácsai Gáborné, a Játékszín Óvoda óvodavezető-helyettese, Óvodapedagógusa,

Bella Tibor, a Budapest XVII. kerületi Gregor József Általános Iskola igazgatója,

Benkóné Dudás Piroska, a békéscsabai Központi Szakképző Iskola és Kollégium fejlesztő-pedagógusa,

Bifkovicsné Liga Erika, az Érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium általános iskolai tanára,

Borbély Judit, a Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola tanára,

Deutsch Istvánné, a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium vezetőtanára,

Elekes Mária, a Budapest XXI. Kerületi Herman Ottó Általános Iskola intézményvezető-helyettese,

Ember Gertrud, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola tanára, szabadidő szervezője,

Farkas Mária Ildikó, a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola, Kollégium nevelési igazgatóhelyettese,

Forgács Ferencné, a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium középiskolai tanára,

Gyeneiné Szederkényi Zsuzsanna, a fővárosi Czabán Általános Iskola intézményvezető-helyettese,

Gyöngyösiné Bálint Anna, a kunágotai Bereczki Máté Általános Iskola tanára,

Dr. Halász Imréné, a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium középiskolai tanára,

Horváth Zsuzsanna, a fővárosi Jedlik Ányos Gimnázium középiskolai tanára,

Horváthné Sümegi Mária, a zalaegerszegi Eötvös József és Liszt Ferenc Általános Iskola tanítója,

Ifju Piroska Katalin, a Budapest XXI. Kerületi Mészáros Jenő Speciális Általános Iskola gyógypedagógusa,

Illésné Kobolák Judit, a Solymári Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános és Művészeti Alapiskola tanítója, igazgatója,

Ivánné Böcskei Marianna, a szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola tanítója,

Jászai Nagy István, a Bátonyterenyei Kossuth Lajos Térség Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa, címzetes igazgatója,

Jenei János, a Budapest XXI. Kerületi Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Általános Iskola testnevelő tanára, iskolai és kerületi munkaközösség-vezetője,

Kalydi Zsigmond Tamásné, a fehérgyarmati Bárdos Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója,

Karnis Pálné, az FM Kelet-magyarországi Agrár-Szakképző Központ Mátra Erdészeti, Mezőgazdasági és Vadgazdálkodási Szakképző Iskolája és Kollégiuma szakmai főigazgató-helyettese,

Katonáné Rosta Hedvig, a keszthelyi Egry József Általános és Művészeti Iskola tanítónője, drámapedagógusa,

Király Győzőné, a zalaegerszegi Izsák Imre Általános Iskola tanítója, napközis nevelője, munkaközösség vezetője,

Krajnyik Éva, a kiskörei Vásárhelyi Pál Általános Iskola tanítója,

Kyncl Rita, az Alsőerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium ének-zene szakos tanára, kórusvezetője,

Maksáné Nagy Katalin, az ecsédi Richter Gedeon Általános Iskola tanítója,

Márta Irén, a Törökszentmiklósi Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola tanára,

Márton Csabáné, a győri Pattantyús-Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskola matematika-fizika szakos tanára,

Máté Istvánné, a bánhorváti Kazinczy Gábor Általános Iskola tanára,

Mayer Orsolya, a Csillagszemű Táncegyüttes táncművészeti pedagógusa,

Mikóné Kocsis Éva, az Eötvös József és Liszt Ferenc Általános Iskola tanítója,

Mikus Judit, a Budapest XXI. Kerületi Móra Ferenc Általános Iskola intézményvezetője,

Mócz Ferenc, a miskolci Egressy Béni-Erkel Ferenc Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője,

Moldvai Katalin, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kádas György Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Kollégium és Gyermekotthon, Karcagi Tagintézményének gyógypedagógusa,

Molnár Erzsébet, a békéscsabai Központi Szakképző Iskola és Kollégium tanára,

Palotai Istvánné, a Budapest XII. kerületi KIMBI Óvoda óvodapedagógusa, óvodavezetője,

Papp Lászlóné, a mátészalkai Képes Géza Általános Iskola igazgatóhelyettese,

Papp Zoltán Tibor, a fővárosi Hungária Általános Iskola és Kollégium nevelője,

Patyi Istvánné, az érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium tanítója,

Pausch Józsefné, a Budapest XXI. kerületi Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa,

Dr. Pelényi Attiláné, a Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium óraadó középiskolai tanára,

Pusztai Mária, a Budapest XIV. kerületi Szent István Gimnázium gimnáziumi tanára,

Rideg Ildikó, a kondorosi Petőfi István Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Kollégium tagintézmény-vezetője,

Rozgonyi János István, az érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola intézményvezetője,

Sárközyné Pomázi Ágnes, a tatabányai Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanára,

Siklódi Margit Melinda, a Cinkotai Huncutka Óvoda óvodavezető-helyettese,

Stelzelné Szabó Erzsébet, a Budapest I. Kerületi Kosztolányi Dezső Gimnázium intézményvezetője,

Szarvasné Körmendi Katalin, a pilisvörösvári Templom Téri Német Nemzetiségi Általános Iskola Tanítója,

Szecseyné Tóth Katalin, a Hatvani Lesznai Anna Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola gyógypedagógusa,

Szöllősiné dr Vári Zsuzsa, a Budapest XII.kerület Pedagógiai Szolgálat igazgatója,

Szrjeborni Ervinné, a Budapest XXI. Kerületi Katona József Általános Iskola tanítója,

Szvák Jánosné, a záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola általános iskolai tanára,

Takács Istvánné, a fővárosi Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Általános Iskola, Gimnázium nyugalmazott tanítója,

Tornai Tibor, az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tanítója,

Tóth Beatrix, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító és Óvónőképző Kar oktatója, mestertanára,

Tóth Tamás, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola pásztói Rajeczky Benjámin Tagintézményének tagintézmény-vezetője,

Valkóné Pogány Zsuzsanna, a Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium pedagógusa,

Varga Attila, a Budapest XIII. kerületi Németh László Gimnázium intézményvezetője,

Varga Judit, a pécsi Leőwey Klára Gimnázium pedagógusa,

Vargáné Pethő Klára, a Budapest XXI. Kerületi Katona József Általános Iskola tanítója,

Vecserdi Jenőné, az oroszlányi Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium igazgatója,

Vizerné Dankó Edit, a kisvárdai Somogyi Rezső Általános Iskola általános iskola tanítója,

Molnárné Katona Ilona, a Dankó Pista Egységes Óvoda-Bölcsőde, Általános Iskola, Szakképző Iskola, Gimnázium, Kollégium tanára,

Dr. Veresné Kovács Éva, az Eötvös József Általános Iskola tanára, osztályfőnök, munkaközösség-vezető.

Budapest, 2015. június 4.

Share via email+1

Share on FacebookShare on Twitter